این مطلب را فقط بخاطر خودم که عاشق رنگ بنفش

هستم؛می نویسم.

 

 بنفش به عنوان رنگ سلطنتی شناخته می شود زیرا بر می گردد به

زمانی که فقط از رنگ های طبیعی استفاده میکردند و رنگ بنفش فقط

از

صدف های دریا به دست می آمد و تهیه آن به قدری دشوار بود که

فقط خانواده های سلطنتی قدرت خرید و استفاده آن را داشتند.  

 

 

 

ویژگی های افرادی که رنگ بنفش دوست دارند.

 

آرمان گرا و رویا پرداز

رنگ بنفش نشان دهنده آرمان گرایی است. افرادی که نسبت به این رنگ تمایل زیادی دارند ، رویا پردازان خوبی هستند. به آینده زیاد فکر می کنند و یک دنیای فانتزی زیبا و عالی در ذهن شان می سازند که واقعیت های زشت و ناخوشایند در آن جایی ندارد. رویا های این افراد بعضی وقت ها جاه طلبانه و دور از دسترس هستند. این افراد هر جا لازم باشد عینک رنگی زیبایی به چشم شان می زنند تا فقط زیبایی های دنیا را ببینند. بنابراین اگر با شخص بنفش دوستی مواجه شوید که او را به خوبی نمی شناسید ، شاید اخلاق و رفتارش به نظرتان عجیب باشد و قادر به درک چنین واکنش هایی نباشید چون زمان یادی را در دنیای غیر واقعی فانتزی می گذراند که این موضوع از نظر یک فرد عادی منطقی به نظر نمی رسد.

مهربانی در ذرات بنفش پوشان

افرادی که هنگام خرید اول از همه به بنفش فکر می کنند به طور ذاتی آدم های حساس و مهربانی هستند. آن ها در هر شرایطی تلاش می کنند حامی اطرافیان شان باشند و برای کمک رسانی به دیگران داوطلب می شوند. در واقع مشکلات سایرین برای این افراد مهم است. بنفش پوشان انگیزه کافی برای کمک به دیگران را دارند اما ممکن است در شرایطی مورد سوء استفاده قرار گیرند. پس اگر بنفش پوشی در ذات شماست مهربانی تان را در مواردی تعدیل کنید و بی جهت به فکر دلسوزی نباشید.

صلح جو و درون گرا

افرادی که از داشتن لباس و وسایل بنفش لذت می برند شخصیتی صلح جو دارند و البته در گروه شخصیت های درون گرا جای می گیرند. بنابراین در میان بنفش پوشان کمتر می توانید شخصیت های برون گرا پیدا کنید. البته این موضوع در مورد افرادی صادق است که بیشتر مواقع آن ها را بنفش می بینید. رگه هایی از کم رویی هم در این افراد دیده می شود که می تواند در موقعیت های مختلف آن ها را خجالتی و گوشه گیر هم نشان دهد.

آرامش زیادی در افراد دوستدار رنگ بنفش دیده می شود. احساسات عمیقی در وجود این افراد موج می زند. البته این احساساتی بودن گاهی هم دردسر ساز است و شاید سبب شود که از سوی دیگران اظهار نظرهای ناراحت کننده ای دریافت کنند. با این وجود این ناراحتی و دلخوری ها را نشان نمی دهند و سعی می کنند با همان آرامش درونی حرف های ناخوشایند اطرافیان را از یاد ببرند.

خلق و خوی متغیر

اگر در اطراف فردی وسایل و تزئینات بنفش به وفور دیده می شود ، نسبت به اخلاق و رفتارش چندان مطمئن نباشید چون چنین افرادی خلق و خوی متغیری دارند. یک روز حال شان خوب است و شاید بلافاصله در لاک ناراحتی و افسردگی فرو روند. ترکیب بنفش با رنگ هایی مانند صورتی و سفید تعادل بهتری ایجاد می کند و روحیه بنفش دوستان را در وضعیت با ثبات تری قرار می دهد.

خلاق و کوشا

ویژگی دیگر بنفش پوشان این است که از یکنواختی دوری می کنند و در موقعیت هایی مختلف خلاق و متفاوت ظاهر می شوند. این افراد در خرید مدل لباس ، دکوراسیون خانه و حتی ارتباطات عاطفی نوآوری هایی ایجاد می کنند و تغییرات زندگی را با دید مثبت می پذیرند.

اهل سیر و سفر

بنفش ما را به تجربیات تازه تشویق می کند. به همین دلیل وقتی می بینید فردی خودش را در بنفش غرق کرده به احتمال زیاد سفر های زیادی هم به شهر ها و کشور های مختلف داشته است تا فرهنگ های مختلف را از نزدیک ببینید.

خواهان بهترین ها

یکی دیگر از ویژگی های شخصیتی علاقه مندان به رنگ بنفش این است که در هر کاری به دنبال بهترین ها هستند و کمال طلبی از ویژگی های شخصیتی آن هاست. البته این موضوع گاهی هم دردسر می شود و وسواس های بی توجهی را برای بنفش دوستان ایجاد می کند. مدیتیشن و یادگیری تمرینات افزایش تمرکز به این افراد کمک می کند تا بر کار و شرایط زندگی تمرکز بیشتری داشته باشند و راحت تر به تعادل برسند.

چه وقت بنفش بپوشید ؟

اگر در زندگی آدم هدفمندی هستید و به دنبال داوری برای ایجاد صلح و صفا می گردید. بهتر است لباس های بنفش بپوشید. علاوه بر این انتخاب بنفش نشان دهنده این است که شما قدرت تفکر بالایی دارید و به معنویت اهمیت می دهید. برای رسیدن به تکامل بیشتر رنگ بنفش شما را هدایت می کند. این رنگ کمی مرموز است و حالات درونی خاصی در شما ایجاد می کند.

 

 

 


بدون دیدگاه

هنوز دیدگاهی وجود ندارد.

فید دیدگاه‎ها بازتاب‎ها

دیدگاهتان را بنویسید